Sosyal Medya Görselleri Nasıl Tasarlanmalıdır?

Dünyada sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır. Bu da bizlere sosyal medyanın etkileşim için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Sosyal medyada paylaşılan içeriğin dikkat çekmesi için görseller ile desteklenmesi gerekmektedir. Görselin içeriği desteklemesi ile birlikte istenilen etkiyi yaratacaktır. İçeriğin ve destekleyecek görselin hazırlaması uzmanlık gerektirmektedir. Bunun için markaların sosyal medya yönetimi için ajanslardan yardım alması gerekmektedir. Ajans sosyal medya yönetimini yapacak ve markanın hedef kitlesi ile iletişiminin en yüksek düzeyde olmasını sağlamanın yanında bunun etkili ve olumlu bir iletişim olmasını sağlayacaktır.

Sosyal medya görselleri tasarlamak özel bir eğitim gerekmektedir yani normal bir grafik tasarımcının bunu mükemmel bir şekilde yapması beklenemez. Ajanslar da bunun için eğitim almış kişilerinde içinde olduğu bir ekip halinde çalışılması ile metin yazarları hedef kitlenin dikkatini çekecek olan içeriği hazırladıktan sonra da grafik tasarımcı ise buna uygun görseli hazırlar ki mutlaka birbiri ile uyum içinde olması şarttır. Markanın konseptine uygun olarak görsellerin hazırlanması sırasında hedef kitlenin bu görseli gördüğünde ne yapmasının istendiği de çok önemlidir. Yani paylaşımı gören kişi bunu beğenmeli mi, paylaşmalı mı, arkadaşlarını mı etiketlemeli yoksa linke tıklamalı bu detaylara karar verildikten sonra paylaşım hazırlanmalıdır.

Sosyal medyada dikkat çekici içeriklerin ne kadar büyük bir hızla yayıldığını herkes bilir. Bu nedenle de ajanslar sosyal medya yönetimini üstlendikleri markanın hedef kitlesine hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilmesi için hedef kitleni dikkatini çekecek içerikler hazırlarken bunu da mutlaka görseller ile destekler. Pek çok insan sosyal medya da gördüğü içerik bir yazıdan ibaretse okumadan geçmekte ama içeriğin içinde görsel bulunması halinde bunu incelemektedir. Ajanslar da bu gerçeği bilmekte ve düzenledikleri içerikleri görseller ile desteklemektedirler. Görseller ile desteklenen içerik ile hedef kitlenin dikkatini doğru zamanda çekmek için ajanslar bir ekip olarak çalışırken yaptıkları araştırmalar ile hangi tür paylaşımların hedef kitle üzerinde etkili olduğunu tespit ederek bu yönde içerikler hazırlamaktadırlar. Instagram takipçi kasma ücretsiz ve ücretsiz instagram işlemleriniz için panelimizi kullanabilirsiniz.(0)