Instagram analizi; takipçilerinizin özelliklerini anlamak, içeriklerinizi uygun hale getirmek ve genel olarak Instagram pazarlama performansınızı hesaplayabilmek için önemli bir işlemdir. Fakat analizlerde kullanılan istatistikler ve terimler ilk başlarda oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu yazımızın devamında hangi istatistik neyi ifade ediyor bunlardan bahsedeceğiz.


Instagram Analizi Neden Önemli?

Instagram’daki performansınızı analiz etmek; sadece hangi fotoğraf, video veya hikayenizin en iyi performansı gösterdiğini öğrenmekten ibaret değildir. Başarı için belirlemiş olduğunuz önemli istatistikleri uzun bir süre boyunca takip ederek, nasıl daha iyi sonuçlar alabileceğinizi planlayabilirsiniz. Tek içeriklerin ve farklı türdeki içeriklerin birbiriyle karşılaştırılması sonucunda nasıl bir performansınızın olduğunu anlayabilirsiniz. instagram takipçi satın al Örneğin, Instagram’ı kullanmanızın esas amacı online ticaret sitenizi duyurmaksa, hangi içeriklerinizin daha etkili bir performans gösterdiğiniz anlamanız ve bilmeniz gerekmektedir. Arka planı açık renkteki fotoğraflar mı daha iyi performansa sahip, yoksa koyu renkli olanlar mı? Takipçileriniz doğa içerisinde çekilmiş fotoğraflardan mı hoşlanıyor, yoksa şehir içerisinde çekilenlerden mi?

Klik, yorum ve beğeni gibi etkileşim verilerini kullanarak, hangi ürün içeriklerinizin daha iyi performans sergilediğini belirleyebilirsiniz. Bu tespit sonucunda ise iyi performans gösteren içerik tipinizi analiz ederek, buna uygun çalışmalar yapabilirsiniz. Örneğin life style içerikleriniz ile ürün temalı içeriklerinizi karşılaştırın. Takipçileriniz ürün temalı içeriklerinize ilgi duyuyorsa, life style içerikleriniz yerine ürün temalı içeriklerinize daha fazla özen göstermelisiniz. Instagram hesabınız veya profiliniz, hangi alan ile ilgili olursa olsun Instagram istatistikleri sayesinde takipçilerinizin ne istediğini anlayabilirsiniz. Daha sonra da buna uygun içerikler üreterek, başarılı bir pazarlama çalışması yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Instagram takipçi arttırma ücretsiz sitelerini kullanarak, hesap bilgilerinizi vermeniz halinde, hesabınız çalınabilir. Çünkü bu tip siteler sizden hesap bilgilerinizi talep ederek, işlem yapmanıza imkan verir. Sitelerde işlem yapabilmek için de uygulama izni vermeniz gerekebilir. Bunu vermeniz halinde tanımadığınız kullanıcıları takip edebilir, fotoğraflarını beğenebilir ve otomatik yorumlar atabilirsiniz. Bunu hiçbir kullanıcının isteyeceğini sanmıyoruz. Bu nedenle insta beğeni kasma ve takipçi işlemleriniz için panelimizi kullanarak, işlem yapmanız daha uygun olacaktır.(0)