Aylık 600 milyondan daha fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, ufak tefek bir sosyal ağ olmaktan çıkarak güçlü bir networking dinamosu haline gelmiştir. Günümüzün her alanında görsellerden oluşan medya türü popülerlik kazanmaya başladı. Bununla beraber Instagram da girişimci kişilere, markalarını tanıtmaları ve büyütmeleri için etkili bir fırsat sunmakta. Peki Instagram üzerinde marka kurarak, takipçi kitlesini arttırmak için neler yapmak gerekir?


Temiz Bir Instagram Profili Oluşturun

Instagram profilinizi, operasyonlarını yöneteceğiniz ana üs gibi düşünün. Bu yüzden olası tüm trafiklerden mutlaka yararlanabilecek bir şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. Profilinizi oluştururken, 3 kilit faktör için yoğunlaşmanız gerekir. Bu faktörler; Profil fotoğrafınız, profil biyografiniz yani açıklamanız ve URL linkiniz. Instagram bilindiği üzere en kaliteli görsellerin ve fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal mecradır. Bu nedenle profilinize ekleyeceğiniz fotoğrafın kalitesi de yüksek olmalıdır.instagram takipçi satın al Profil açıklamanız ise, profilinizi ziyaret eden kullanıcılara sizin nasıl biri olduğunuzu, nelere ilgi duyduğunuza ve en önemlisi profilinizi takip etmeleri halinde sizden ne tür içerikler görebileceklerine dair bilgiler vermelisiniz. Ayrıca bu bölümde anahtar kelime kullanmanız, sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır.


Paylaşacağınız Fotoğrafları Canva ile Oluşturmayı Deneyin

Canva, bir girişimcinin hayallerini gerçeğe taşıyabilecek bir site. Çünkü Canva kullanarak, fotoğraflar üzerinde düzenleme ve oynamalar yapabilmek için saatlerce vakit harcamanıza gerek kalmıyor. Canva’nın kullanımı son derece kolay ve zengin fonksiyon seçeneklerine de sahip olan bir fotoğraf düzenleme sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Ziyaretçilerinize vermek istediğiniz mesaj içeriğine göre renkli bir yayın akışı hazırlamanız, zarif içerikler hazırlayarak takipçilerinizi kendinize hayran bırakmanız mümkün. Tercih etmek istediğiniz stilinizi belirledikten sonra, istikrarlı bir şekilde bu stili benimseyin. Tutarlı olarak her içeriğinize bu stili yansıtın. Ücretsiz instagram takipçi arttırma siteleri kullanarak, hesabınıza takipçi gönderebilirsiniz. Fakat bu tarz sitelerde kayıt olabilmek için Instagram hesap bilgilerinizi vermeli ve bazı uygulamalara izin vermelisiniz. Bu da profilinizin kötüye kullanıma ve hatta çalınmasına sebep olabilir. Bunun yerine takipçi arttırma hilesi instagram olarak panelimizi kullanarak, hesap bilgisi ve uygulama iznine gerek kalmadan, kolayca takipçi gönderebilirsiniz.
(0)